fbpx

Катальпа бігнонієвидна Нана  Catalpa bignonioides Nana

Придбати Катальпа бігнонієвидна Нана  Catalpa bignonioides Nana в Україні ви можете в нашому садовому центрі в Одесі.

Катальпа

Ціна: 2560; 3950, Акц 1920 грн

Придбати 

Обхват стовбура: 10-12см

Розділ: 

Мітки: ,

Катальпа бігнонієвидна Нана  Catalpa bignonioides Nana

Катальпа бігнонієвидна Нана – невелике листопадне повільно зростаюче яке пізно розпускається дерево. Навіть без обрізки утворює дуже густу кулясту крону. Не утворює квітів. Листя серцеподібні 10-15 см, темно-зелені, з нижньої сторони – світліше. Осіннє забарвлення – світло-жовте. Висота залежить від місця щеплення. На нашому розпліднику кальпа щеплена на стандартній висоті 2м. У 10-річному віці в ширину в 2 рази більше, ніж у висоту. Коренева система стрижнева, з м’ясистим товстим корінням, несприйнятлива до забруднення навколишнього середовища, невимоглива. Віддає перевагу багатим поживними  речовинами ґрунтам, а також сонячне або напів тінисте, захищене від вітру місце. Добре переносить сухий грунт, гарячий міське повітря.

Катальпа – цінне дерево для одиночної посадки на газоні. Також ефектно виглядає в композиції з листяними чагарниками, такими як барбарис червонолистяний Корал, Роуз Глоу, Адмірейшн. Заднім тлом може служити туя західна Смарагд, ялівець скельний Скайрокет, ялівець китайський Обеліск, кипарисовик Лейланда.

Рекомендації по посадці катальпи: вибираючи місце для рослини необхідно розраховувати її розміри через кілька років. Катальпу, вирощену в контейнері, можна садити практично весь рік, виключаючи зимовий період. Готуємо місце для посадки. Викопуємо яму відповідного розміру, зазвичай в два рази більше, ніж ком у рослини. Виймаємо катальпу з горщика. Обережно переносимо рослину і розміщуємо в ямі так, щоб при засипанні ґрунтом вона виявилася на тій же глибині, на якій росла. Засипаємо торфосумішю. Утрамбовуємо землю навколо рослини, сильніше із зовнішнього боку від кореневої грудки. Стежимо, щоб катальпа не нахиляючись убік. Гарне ущільнення грунту супроводжує тісне  прилягання землі до дрібних корінців, полегшує підгрунтове зрошення і оберігає рослину від осідання після посадки.

Формуємо пристовбурні кола, які полегшать полив. У них буде збиратися вода і потроху проникати в грунт. Після посадки навіть в дощову погоду, рослині необхідний полив. Мульчуємо ґрунт навколо катальпи сосновою корою шаром 5 см. Це обмежує ріст бур’янів і зменшує випаровування води з ґрунту. Якщо катальпа висаджується на газоні, то мульчування убезпечить її від ушкодження під час косіння. Рекомендуємо в міру необхідності (кожні 3-4 дні) поливати катальпу в такій кількості, щоб ґрунт зволожувався на глибину кому. Також рекомендуємо рясний полив всіх рослин восени, перед замерзанням ґрунту. Після посадки, поки дерево не вкоріниться і не зміцніє (протягом 2-х років) його слід підв’язати до опори.